Joyo R-06 O.M.B Looper/drum guitar-effekt-pedal

1.295,00 kr.
Varenummer: jojor06

Varen er på lager levering 1-2 hverdage

  • 40  

  • Med Ubegrænsede  

  • Indbygget trommemaskine   49 trommerytmer 

  • Kombineret looper/trommemaskine funktion i en 

1
+
Tilføj til kurv

40 minutters looper med separat trommemaskine. I Looper tilstanden får du automatiske justeringsfunktioner og den kan tælle dig ind når du skal lave . Med 40 minutters optagelsestider er  end rigeligt at arbejde med og muligheden for ubegrænsede  giver dig adgang til at tilføje  og  lige så meget du har lyst til. 

Trommemaskine tilstand kan du vælge mellem 7 forskellige genrer hvor der er 7 forskellige trommerytmer i  der er masser af beats at vælge imellem. Tempo er justerbar og kan indstilles ved hjælp Tap tempoknappen. O.M.B synkroniserer selv dine optagede loops med trommerytmerne. 

Brug JOYO O.M.B. som en selvstændig looper eller brug den som en kombineret looper/trommemaskine til at jamme med og udvikle ideer til nye sang og riffs. 

For at gøre O.M.B mere synlig på pedalboardet har  udrustet pedalen med LED lys på bunden og toppen af pedalhuset. Lyset kan styres via en kontakt på bagsiden af pedalen hvor der er 2 forskellige belysningstilstande som kan vælge  hvis du har brug for at spare på batteriet. 

Det kompakte design levner ikke plads til batteri, men kører på 9V DC-adapter med negativ polaritet (medfølges ikke).